ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Koření jednodruhové

39 položek celkem

Cena

50395
150395

Značky

Položek k zobrazení: 39
adžvajan
75 Kč

Celerová semínka představují úžasné ayurvédské koření pro normální trávení a diurézu. Očekávejte pikantní a hořkou chuť. Semena lze použít i zevně ve formě obkladu.

 

Latinský název: Apium graveolens

Sanskrt: Ajamoda

 

337
Anýz - Pimpinella anisum, BIO, 50g
Tip
75 Kč

 

Ručně balený anýz, který ayurvéda považuje za ochlazující. Díky tomu se výborně hodí v letních měsících. Anýz je navíc skvělým prostředkem pro normální funkce střevního traktu, trávení a hodí se při kojení, kdy potřebujete správnou tvorbu mateřského mléka.

Latinský názevPimpinella anisum

Sanskrt:

737
Asafoetida - čertovo lejno
od 270 Kč

Přinášíme vám šetrně sušený kořenový latex ločidla "čertovo lejno", který je obrovskou raritou v ČR. Náš zdroj je 100% čistá asafoetida bez mouky, bez škrobu apod. Asafoetida představuje pryskyřici z kořenů tropických stromů, která se v tradiční indické ayurvédě používá jako podpůrný prostředek při nadýmání a bronchitidě.

Latinský název: Ferula assa-foetida

Sanskrt: Ferula assa-foetida / Hing

740/25G
Badyán - Badyáník pravý, 30 g
85 Kč

Známé koření ve formě hvězdiček - to je badyán, jedno z nejlepších koření pro normální trávení. Zbavte se zažívacích potíží tradiční přírodní cestou. Zároveň jde o významné ayurvédské koření pro přirozenou obranyschopnost a imunitní systém.

 

Latinský název: Illicium verum

SanskrtTakkola

76
Bazalka, 15g, BIO
55 Kč

Bazalka  je ayurvédská bylina s mimořádnými účinky na zklidnění, relaxaci a spánek. Pokud hledáte podporu nervového systému a psychiky, doporučujeme právě tuto přírodní cestu. Kromě toho je bazalka , v sanskrtu známá jako Surasa, vhodná i pro normální funkce dýchacího systému.

 

Latinský název: Ocimum basilicum

 

Sanskrt: Surasa

335
Bobkový list - krétský, 15 g
75 Kč

Krétský bobkový list přináší neopakovatelnou intenzitu aroma, chuti a barvy. Dostaňte do svého domova kus krétského slunce s tímto významným koření, které lze použít pro mnoho pokrmů. Bobkový list - tedy list vavřínu, navíc působí protizánětlivě, přispívá snížení patogenních mikroorganismů, hojení ran a patří mezi antioxidanty.

 

Latinský název: Laurus nobilis

Sanskrt: Taspatra

 

75
Brazilský růžový pepř, 40g
130 Kč

Brazilský růžový pepř a jeho bobule v té nejlepší podobě, nepřeschlé, plné chutě a výrazného aroma. Růžový pepř není klasickým pepřem, jsou to bobule pepřovce brazilského, latinsky Schinus terebinthifolius. Objevte jeho podmanivé aroma a vylepšete s ním pokrmy.

 

Latinský název: Schinus terebinthifolius

Sanskrt: Schinus terebinthifolius

 

86
Cejlonská skořice celá, 40g
Tip
120 Kč

Cejlonská skořice pravá / Skořicovník cejlonský bývala tak významným koření, že byla dávána jako dar králům a bohům. Liší se od běžně kupované, nepravé skořice čínské a rozdíly mezi nimi jsou značné. Skořice pravá přináší osvěžení těla a je prospěšná pro normální hladinu cukru v krvinormální stav pokožky a také patří mezi antioxidanty.

 

Latinský název: Cinnamomum zeylanicum

Sanskrt: Twak

336
Cejlonská skořice mletá, 50g
Tip
110 Kč

Cejlonská skořice pravá / Skořicovník cejlonský bývala tak významným koření, že byla dávána jako dar králům a bohům. Liší se od běžně kupované, nepravé skořice čínské a rozdíly mezi nimi jsou značné. Skořice pravá přináší osvěžení těla a je prospěšná pro normální hladinu cukru v krvinormální stav pokožky a také patří mezi antioxidanty. Máme ji pro vás i v mleté formě pro rychlé použití. 

 

Latinský název: Cinnamomum zeylanicum

Sanskrt: Twak

334
Cejlonský hřebíček, 40g
95 Kč

Cejlonský hřebíček ve špičkové kvalitě přímo ze Srí Lanky, s jedinečnou, sladší vůní a bez přesušení. Jako koření se používají nerozvinutá poupata, která mají pozitivní vliv na libidonormální trávení - chuť k jídlu a působí jako antioxidant. Kromě použití v kuchyni doporučujeme náš hřebíček pro aromaterapii a jako dekoraci.

 

Latinský název: Eugenia caryophyllata / Syzygium aramaticum

Sanskrt: Lavanga

 

331
Cejlonský pepř černý celý, 50g
85 Kč

Cejlonský pepř je poddruh pepře černého, latinsky Piper nigrum, který vám přinese tak výjimečně bohaté aroma, že jiný černý pepř už nebudete chtít používat. Skvělé koření nejen do kuchyně. V ayurvédě má pepř významné postavení pro svoje účinky na normální trávení, zdraví jaternormální činnost nervové soustavy a zároveň patří mezi antioxidanty

 

Latinský název: Piper nigrum

Sanskrt: Maríča

449
Citronová tráva, 30 g
95 Kč

Citronovou trávu můžete použít do čajů i pro přípravu pokrmů asijské kuchyně, kterým dodá velmi specifickou příchuť. V sanskrtu nazývaná Aaavartaki, latinsky Cymbopogon citratus. Podle léčitelů má schopnosti aspirinu a studie poukazují především na benefity oleje a silic, které se v citronové trávě nachází.

 

Latinský názevCymbopogon citratus

SanskrtAaavartaki

74
Nahoru
Další produkty