ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Bobkový list - krétský, 15 g

75 Kč
Skladem

Krétský bobkový list přináší neopakovatelnou intenzitu aroma, chuti a barvy. Dostaňte do svého domova kus krétského slunce s tímto významným koření, které lze použít pro mnoho pokrmů. Bobkový list - tedy list vavřínu, navíc působí protizánětlivě, přispívá snížení patogenních mikroorganismů, hojení ran a patří mezi antioxidanty.

 

Latinský název: Laurus nobilis

Sanskrt: Taspatra

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa: pálivá, hořká, sladká

Vírja: zahřívací

Vipáka: pálivá

Dóša efekt: VK-,P+

Upozorňujeme, že listy řeckého vavřínu mají vždy o něco horší vzhled (různé skvrnky na listech), což je ale vyváženo vysokou intenzitou aroma, chuti a barvy. 

Není řecké koření jako řecké koření, a proto krétský bobkový list dovážíme pouze od námi prověřeného pěstitele z nádherného řeckého ostrova Kréta. Řecko je jedna z nejpůvodnějších oblastí, z kterých vavřín pochází. Tento krásný, stálezelený strom a jeho listy byly už v době starověkého Říma považovány za symbol vznešenosti a vítězství. Zajímavostí je, že slovo označující akademický titul “bakalář“ pochází z latinského bacca laurea coronatus, což znamená “korunovaný vavřínovým věncem“. Bohaté aroma vavřínu se rozvine až po rozlomení listu. Jednou z nejvýraznějších látek ve vavřínu je eukalyptol, proto má vavřín příjemně svěží aroma.

Vavřín se typicky používá v italských omáčkách, v koláčích, marinádách, v polévkách a vývarech, v nakládané zelenině.

Země původu: Řecko - Kréta