ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Harmonizační čaj Pitta-Kapha, 40g

120 Kč
Skladem

Ručně míchaný harmonizační čaj pro dóšy Pitta a Kapha. Popíjením podpoříte jejich zklidnění, ale čaj dokáže sloužit i jako prevence. Pitta je zodpovědná za proces trávení a metabolismus. Kapha je spjata s imunitním systémem a celkovou odolností organismu. 

 

Latinský název bylin a koření ve směsiLavandula, Ocimum basilicum, Cymbopogon citratus, Cinnamomum verum

Sanskrt

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa:

Vírja:

Vipáka:

Dóša efekt:

Série našich harmonizačních ayurvédských čajů je určena pro zklidnění daných dóš. Tato směs s levandulí, bazalkou, citronovou trávou a cejlonskou skořicí je zaměřena na dóšu Pitta, která je principem ohně a vody, a Kapha, která je principem vody a země. Pitta je zodpovědná za proces trávení a metabolismus a Kapha se projevuje se jako hmotný a stavební prvek fyzického těla. Funkce této dóši je spjata s imunitním systémem a celkovou odolností organismu. 

S tímto čajem obě dóši snadno harmonizujete. Harmonizační čaje ale mohou sloužit i jako prevence a lze je doporučovat v právě probíhající sezoně. Nejtypičtější potíže, které jsou spojené s těmito dóšami, jsou bledá pleť, citlivost na chlad, špatné trávení, zaspávání, špatný metabolismus, dýchací potíže, otoky, alergie, deprese, ale nerovnováha se zhoršuje i když trávíte mnoho času před televizí, neúměrně dlouho sedíte u počítače nebo uspěchaně jíte za chůze.

 

Užívání čaje: 

Čaje je dobré užívat 2-3x denně, především během dne v době, kdy je daná dóša dominantní.

Pokud vám váš ayurvédský terapeut nedoporučí jinak, obvykle se užívají 2-3 x denně.

1 čajová lžička směsi= cca 2 g,           40 g balení = 20 dávek

Doporučené užívání většinou 6 týdnů – 3 měsíce

 

Pitta čas – 10-14 h, popíjejte čaj mírně teplý

Kapha čas – 06–10 h, popíjejte čaj co nejteplejší

 

Složení: levandule, bazalka, citronová tráva, cejlonská skořice

Země původu: ČR