ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Citronová tráva, 30 g

95 Kč
Skladem

Citronovou trávu můžete použít do čajů i pro přípravu pokrmů asijské kuchyně, kterým dodá velmi specifickou příchuť. V sanskrtu nazývaná Aaavartaki, latinsky Cymbopogon citratus. Podle léčitelů má schopnosti aspirinu a studie poukazují především na benefity oleje a silic, které se v citronové trávě nachází.

 

Latinský názevCymbopogon citratus

SanskrtAaavartaki

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa: 

Vírja: 

Vipáka: 

Dóša efekt: 

Citronová tráva nemá s citronem nic společného, tedy kromě chutě i vůně připomínající citron. Právě proto se jí říká citronová tráva, v sanskrtu Aaavartaki. Jde o čím dál více oblíbenou složku gastronomie, ale uplatňuje se také v ayurvédě a dalších typech léčitelství. Citronová tráva je statná, vytrvalá tropická tráva z čeledi lipnicovitých. Pochází z jihovýchodní Asie, ale pěstuje se také na dalších kontinentech. Z našich širokých zkušeností ji můžeme doporučit k dochucení plodů moře, rýže nebo masitých pokrmů, ale dokáže také prohloubit chuť máty a zvýrazní chuť jemných jídel. Podle studií se zdá, že sloučenina v citronové trávě nazývaná eugenol má podobné účinky jako aspirin.

Země původu