ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Masála směs koření, 50g

130 Kč
Skladem

Velmi pikantní směs koření, kterou jsme připravili přesně po vzoru indické tradice. Ayurvéda Manufaktura Masála obsahuje hřebíček, černý pepř, cejlonskou skořici, římský kmín, zázvor, kurkumu, muškátový květ, hing, sušenou hlívu, chilli, koriandr, kokos, bílý mák a zázvor.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vliv na dóši: VK-,P+

Použití: Do dálu, rýže, zeleninových směsí, ale i do jídel která mají sladkou chuť.

Léčebné účinky směsi: má protikřečové, antibakteriální a protizánětlivé účinky, působí relaxačně na hladké svaly trávícího traktu, příznivá pro normální činnost jater, nervové soustavy a normální stav kloubů, kostí, pokožky.

Složení: hřebíček, černý pepř, cejlonská skořice, římský kmín, zázvor, kurkuma, muškátový květ, hing, sušená hlíva, chilli, koriandr, kokos, bílý mák, zázvor

Po vzoru indické tradice v naší originální masála směsi koření převažuje pálivá chuť, a to zejména proto, že obsažené koření má antibakteriální účinky, má protizánětlivé účinky a podporuje trávení. Jelikož je v Indii – odkud tento recept pochází, horko a mohlo by dojít k přehřátí, vyvažuje se mákem a kokosem. 

S pojmem masála se v indické kuchyni můžete setkat více než často. Jako masála se totiž označují různé směsi koření indického původu (dévanágarí: मसाला, masālā, doslova znamená "směs koření"). Liší se podle místem původu. My pro vás mixujeme takovou směs koření, se kterou máme v ayurvédě osobně ty nejlepší zkušenosti.