E-shop pro Vás právě plníme. Pokud něco nemůžete najít, napište nám na náš email: ayurvedamanufaktura@email.cz a společně zjistíme, zda Vám produkt můžeme připravit.

Krétský tymián,20g

Neohodnoceno

Tymián/ Tymián obecný

Latinský název: Thymus vulgaris

Země původu: EU

Množství: 20 g


  • Skladem
85 Kč
Kategorie: Koření jednodruhové
 

Tymián je velmi oblíbená bylinka, která se obecně hodí k masu, skvěle jde k vepřovému či k rybě, k dušeným masům... Výborně se kombinuje s vejci, zejména v omeletách. Také si dobře rozumí s rajčaty nebo brambory. Když maso ke grilování naložíte do oleje s tymiánem, šalvějem, rozmarýnem a pepřem, jistě netrefíte vedle.

Tymián obsahuje velké množství silic a účinných látek, například thymol, na kterém se dělají výzkumy antimikrobiálních nebo antifungálních účinků – tymián má údajně jeden z nejvýraznějších antimikrobiálních účinků – mějte však na paměti, že tyto účinky nejsou potvrzeny. Používá se při inhalacích, jako kloktadlo či ústní voda, nebo ve formě čaje. Vonné látky tymiánu jsou také často používány jako součást voňavek. Je zajímavé, že mateřídouška a tymián jsou téměř jedna a ta samá bylinka – jedná se jen o velice blízké odrůdy téhož.