ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Citronový tymián, 20g

85 Kč
Skladem

Kříženec tymiánu a mateřídoušky. Citronový tymián se na Krétě sbírá v tamějších horských oblastech. Říká se mu proto také divoký tymián. Obsahuje velké množství silic a účinných látek a vedle kulinářství ho pro jeho účinky můžete použít také k inhalacím nebo jako kloktadlo či ústní vodu.

Latinský název: Thymus citriodorus

Sanskrt:  

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa

Vírja

Vipáka

Dóša efekt

Citronový tymián se na Krétě sbírá v tamějších horských oblastech. Říká se mu proto také divoký tymián a jde o křížence mezi tymiánem a meteřídouškou. Díky tomu má i nezaměnitelné aroma. Je to velmi oblíbená bylinka, která se obecně hodí k masu, skvěle jde k vepřovému či k rybě, k dušeným masům, k rajčatům nebo k bramborám. Když maso ke grilování naložíte do oleje s tymiánem, šalvějem, rozmarýnem a pepřem, vytvoříte lahodnou marinádu.
Tymián obsahuje velké množství silic a účinných látek, například thymol, na kterém se dělají výzkumy antimikrobiálních nebo antifungálních účinků. Citronový tymián navíc obsahuje i krásně voňavé látky limonen a citral.
Vedle kulinářského použití se používá při inhalacích, jako kloktadlo či ústní voda, nebo ve formě čaje. Vonné látky tymiánu jsou často používány jako součást voňavek.

Země původu: Řecko-Kréta