ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Harmonizační čaj Váta-Pitta, 40g

120 Kč
Skladem

Harmonizační ayurvédský čaj pro zklidnění dóši Váta-Pitta. Stejně jako všechny naše další čaje je tento namíchán a balen ručně. Obsahuje směs bylin, mezi kterými najdete lékořici, kardamon, fenykl, zázvor, heřmánek a růži. Čaj může sloužit i jako prevence.

 

Latinský název bylin a koření ve směsi: Glycyrrhiza glabra, Amomum, Foeniculum vulgare, Zingiber officinale, Matricaria chamomilla, Rosa

Sanskrt:

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa:

Vírja:

Vipáka:

Dóša efekt:

Harmonizační čaje jsou zde pro zklidnění dóš a mohou sloužit i jako prevence. A samozřejmě - doporučujeme harmonizační čaje popíjet v právě probíhající sezoně. Váš ayurvédský terapeut vám určitě také poradí.

 

Harmonizační čaj Váta-Pitta je zaměřen na tyto dvě dóši. Významem Váty je pohyb nebo vítr. Váta je nejdůležitější složkou systému tridóši a označuje se za královnu dóš. V těle zodpovídá za fyzické pohyby, nervové nebo mentální pochody. Její nerovnováha se nejčastěji projevuje psychickým a fyzickým vyčerpáním. Můžete pociťovat úzkosti, deprese a smutek.

Nerovnováha Pitty se stejně jako u Váty projevuje při dlouhotrvajícím stresu a nevyrovnanému životnímu stylu. Nerovnováha se zhoršuje také při častém sledování televize nebo po celém dni strávenému u počítače. 

 

Užívání čaje: 

Čaje je dobré užívat 2-3x denně, především během dne v době, kdy je daná dóša dominantní.

Pokud vám váš ayurvédský terapeut nedoporučí jinak, obvykle se užívají 2-3 x denně.

1 čajová lžička směsi= cca 2 g,           40 g balení = 20dávek

Doporučené užívání většinou 6 týdnů – 3 měsíce

 

Váta čas – 14-18 h

Pitta čas – 10-14 h

 

Složení: lékořice, kardamon, fenykl, zázvor, heřmánek, růže

Země původu: ČR