ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Harmonizační čaj Váta-Kapha, 40g

120 Kč
Skladem

Handmade směs bylin pro přípravu harmonizačního ayurvédského čaje. Tímto čajem s obsahem bazalky, zázvoru, hřebíčku a cejlonské skořice zklidníte dóšy Váta a Kapha. Váta je tvořena elementem vzduchu a prostoru, Kapha dvěma z pěti základních elementů - elementem země a vody. 

 

Latinský název bylin a koření ve směsiOcimum basilicum, Zingiber officinale, Syzygium aromaticum, Cinnamomum verum

Sanskrt

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa:

Vírja:

Vipáka:

Dóša efekt:

Harmonizační ayurvédské čaje jsme připravili pro zklidnění vašich dóš. Mohou sloužit i jako prevence, nebo pokud problémy nejsou dlouhotrvající. A samozřejmě - doporučujeme harmonizační čaje popíjet v právě probíhající sezoně. 

Váta je nejdůležitější složkou systému tridóši - je královnou dóš. Její nerovnováha souvisí se stresem, nervovým vytížením a s psychickým a  fyzickým vyčerpáním. Pokud propadáte smutku, strachu a úzkosti, může být problém právě s Vátou. 

Nerovnováhu Kapha dóši vám může způsobit dlouhodobý nedostatek okolních podnětů, ale i chladné a vlhké počasí, přejídání, přemíra sladkého, kyselého a slaných potravin, nedostatek pohybu a spánek po delší dobu, než vaše tělo vyžaduje. Nerovnováhu dóši Kapha lze odhalit tak, že máte bledou pleť, jste přehnaně citliví na chlad, špatně trávíte a přibíráte - máte špatný metabolismus. Časté jsou také alergie a deprese. 

 

Užívání čaje:

Čaje je dobré užívat 2-3x denně, především během dne v době, kdy je daná dóša dominantní.

Pokud vám váš ayurvédský terapeut nedoporučí jinak, obvykle se užívají 2-3 x denně.

1 čajová lžička směsi= cca 2 g,           40 g balení = 20 dávek

Doporučené užívání většinou 6 týdnů – 3 měsíce

 

Váta čas – 14-18 h 

Kapha čas – 06–10 h

 

Složení: bazalka, zázvor, hřebíček, cejlonská skořice

Země původu: ČR