ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Aloe vera prášek 100g

350 Kč
Skladem

100% přírodní, čistý a velice jemný prášek z Aloe Vera. Může být používán v kosmetice, protože přispívá normálnímu stavu pokožky a má čistící schopnosti. Aloe je tradiční součástí ayurvédy a prášek lze kombinovat s dalšími bylinami, například neemem nebo amlou.

 

Latinský název: Aloe indica – vera-barbadensis

Sanskrt: Kumarí (mladá panna)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa: hořká, sladká

Vírja: chladivá

Vipáka: sladká

Dóša: VPK= jako džus, suchý prášek zvyšuje V

Kromě ručně plněných kapslí s Aloe vám přinášíme i samotný prášek, který se pro své detoxikační, čistící a další blahodárné účinky na pokožku často využívá v kosmetice. Použít tento jemný prášek můžete na výrobu vlasové i pleťové masky. V sanskrtu se Aloe Vera nazývá Ghrita – Kumari, v překladu "mladá dívka". Toto jméno je jí dáno, protože Védy věřily, že rostlina dodává ženě mládí a má regenerační účinek.

V našem prášku z Aloe nenajdete žádná umělá barviva, aromata, sterilizátory, syntetická rozpouštědla, pesticidy a další chemii.

 

V knize Rostliny v ájurvédě autor David Frawley, Vasant Lad se uvádí:

„Aloe vera je vynikající posilující lék pro játra, slezinu, krev a rozmnožovací soustavu ženy. Reguluje metabolismus cukrů a tuků a posiluje všechny agni, trávící enzymy v těle, současně snižuje Pittu. Má omlazující účinky. Prášek je silné laxativum."

Užívání konzultujte se svým ayurvédským terapeutem. Pokud žádného neznáte, rádi vám doporučíme.

Země původu: Indie