ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Krétský diktamnus - Dobromysl krétská, 20g

85 Kč
Skladem

Velice vzácná bylinka. Dokonce jedna z nejvzácnějších rostlin světa. Divoce roste pouze a na řeckém ostrově Kréta. Diktamnus se nazývá také jako krétské oregano. Má své nezastupitelné místo v řecké tradiční medicíně jako léčivo a afrodiziakum.

 

Latinský název: Origanum diktamnus

Sanskrt:

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa: 

Vírja: 

Vipáka: 

Dóša efekt:

Krétský diktamnus je velice vzácná bylinka, která na celé planetě Zemi roste divoce jenom na řeckém ostrově Kréta. Protože je ohroženým druhem chráněným Evropskou Unií, je původem od našeho ověřeného pěstitele. Netrhá se divoce rostoucí.
Diktamnus se někdy přezdívá krétským oreganem, protože je oreganu příbuzný a vůní jej trochu připomíná. Byl vždy vysoce ceněn - řečtí muži mnohdy riskovali život, když se po nebezpečných skalách diktamnus vydávali sklízet.

Krétský diktamnus se používá se v léčivech, v parfumerii a přidává se pro svoji chuť do vermutu a absintu. Má své nezastupitelné místo v řecké tradiční medicíně jako léčivo a afrodiziakum. Aristotelés ve své knize ve 4. století př.n.l. uvedl, že když jsou krétské kozy zraněny, jdou spásat právě diktamnus.

 

Užívání:2-3x denně, 2 lžičky čaje se přidají do vroucí vody – 0,5 l, přikryje je pokličkou, voda se nechá chvíli vřít a potom se odstaví a nechá se 15-20 minut louhovat. Popíjí se teplý.

Nedoporučuje se v těhotenství.

 

Země původu: Řecko - Kréta