ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Nové koření, 50 g

95 Kč
Skladem

Nové koření/Pimentovník pravý

Latinský název: Pimenta doica

Země původu: Guatemala

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nové koření jsou nezralé bobule pimentovníku pravého. Ve světě má mnoho různých názvů - např. všekoření, jamajský pepř, sladký pepř, anglické koření, piment aj. Náš nejoblíbenější název je všekoření, jelikož dobře vystihuje podstatu tohoto podceňovaného koření - snoubí v sobě vůně a chutě hřebíčku, muškátu a skořice. V naší krajině jsme zvyklí jej používat v malém množství a je to škoda - pokrmy s větším množstvím nového koření jsou světoznámé a lahodné, např. jamajské ryby, grilované vepřové, různé sladkosti či většina severské kuchyně. Je běžnou součástí uzenin, marinád a polévek. Novému koření jsou také přisuzovány léčivé účinky, ne nadarmo se nazývá i pimentovník lékařský. Naše nové koření pochází z vyhlášené lokality Guatemaly. 

V knize Léčení kořením, autor Aljoscha Schwarz a Ronald Schweppe, uvádí:

" Síla nového koření je v působení na dvě oblasti. První z nich je trávení. Toto koření se projevuje u mnoha potíží v oblasti trávení velmi pozitivně: harmonizuje celkový proces trávení, využití potravy a také vyměšování. Při nadýmání, bolestech břicha, průjmu nebo zácpě nové koření může pomoci, pokud nejsou potíže příliš silné a jsou přístupné harmonizujícímu působeni. Další oblastí jsou kůže na hlavě a vlasy. Na Jamajce se nové koření používá i v dnešní době proti lupům a padání vlasů."