E-shop pro Vás právě plníme. Pokud něco nemůžete najít, napište nám na náš email: ayurvedamanufaktura@email.cz a společně zjistíme, zda Vám produkt můžeme připravit.
Tip

Masala Chai, 40g

1 hodnocení

Složení: Cejlonská skořice, fenykl, hřebíček, kardamon, vanilka, muškátový oříšek, anýz, černý pepř

Tradiční indický čaj, který nechybí v žádné indické rodině

Vyrobeno: v ČR

HAND MADE, baleno ručně!

 


  • Skladem
140 Kč
Kategorie: ČAJE
 

Kombinace koření, vody, mléka a černého čaje vytvoří lahodný nápoj, který je zároveň výživný, energetický a posiluje cirkulaci. Vhodný je také pro zimomřivé jedince.

Masala chai je staletími prověřená kombinace indického koření a čaje ve formě lahodného sladkého kořeněného nápoje s trochou mléka (lze použít i sojové či mandlové mléko). Masala chai, v překladu “kořeněný čaj” či “čajová směs koření”, pochází z Indie a Afriky, a je oblíbena po celém světě. V českých čajovnách je velmi populární jako čaj masala nebo yogi. 

Klíčem k chuti našeho čaje je vedle maximální kvality koření správné množství  jednotlivých ingrediencí podle tradiční receptury.

K přípravě potřebujete pouze mléko, cukr a ideálně čerstvý zázvor. Potřebný kvalitní černý čaj a přesný návod ke správné přípravě je součástí balení. Doporučujeme sladit spíše více než méně, chuť koření lépe vyniká. Slaďte spíše třtinovým cukr či med ruší chuť koření (avšak každý máme jiné nastavení chutí).

Skladování: pro zachování vysoké kvality směsi doporučujeme skladování v našem uzavíratelném sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený, je vhodné jej navíc umístit do uzavřené sklenice (čím menší, tím lepší), aby se silice a aroma nemohly ztrácet do volného prostoru.