ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Agni čaj Váta-Pitta, 40g

130 Kč
Skladem

Ayurvédský čaj Váta-Pitta určený pro podporu trávení. Stejně jako všechny ostatní Agni čaje jsme ho ručně namíchali z nejlepších dostupných zdrojů léčivých rostlin.

 

Latinský název bylin a koření ve směsi: Foeniculum vulgare, Cuminum cyminum, Coriandrum sativum, Mentha

Sanskrt

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa:

Vírja:

Vipáka:

Dóša efekt:

Agni čaje

Slouží pro podporu vašeho trávení a trávícího ohně. Doporučujeme je při pomalém metabolismu, kdy je hlavním signálem nepřítomnost hladu. Všechny Agni čaje mícháme výhradně ručně z nejlepších dostupných surovin.

Váta trávící potíže, které jsou spojené s trávícím ohněm se projevuji:

Kolísavým hladem, nepravidelným jezení, vynecháváním jídel, nerovnou hladinou cukru, chutě na sladké a slané, pocity nevolnosti či na zvracení, pocity bolesti či tlaku v žaludku nebo podbřišku, plynatostí, nafouklým břichem, krkáním, nepravidelným vyměšování, tendencemi k zácpě.

Pitta trávící potíže se projevují nebo souvisí:

Při uspěchaném a nesoustředěném jídle, při pojídání velkého množství jídla bez pocitu uspokojení. Trávení může být narušené i potravinami, které tvoří kyselost – papriky, rajčata, špenát, nezralé citrusy nebo stimulační látky, jako je káva, alkohol, čokoláda, pálivé koření, kysané a nakládané potraviny.

Mezi projevy patří bolest, nechutenství, pálení žáhy, pocity kyselosti krátce po jídle, žaludeční nebo dvanácterníkové vředy.

Složení: fenykl, římský kmín, koriandr, máta

Země původu: ČR