ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Agni čaj Pitta-Váta, 40g

130 Kč
Skladem

Precizně ručně míchaný Agni čaj dle ayurvédských receptur. Agni Pitta-Váta doporučujeme pro podporu trávení a trávicího ohně. Vhodný také pro lidi s pomalým metabolismem.

 

Latinský název bylin a koření ve směsi: Cardamomum, Foeniculum vulgare, Cinnamomum verum, Cymbopogon citratus

Sanskrt

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa:

Vírja:

Vipáka:

Dóša efekt:

Agni čaje

Tyto ayurvédské čaje jsou určeny pro podporu trávení a trávícího ohně, pro každého s pomalém metabolismu, kdy je hlavním signálem nepřítomnost hladu. 

Pitta trávící potíže se projevují nebo souvisí:

Při uspěchaném a nesoustředěném jídle, při pojídání velkého množství jídla, kdy nepřicházejí pocity uspokojení. Vaše trávení může být lehce narušené také potravinami, které tvoří kyselost - papriky, rajčata, špenát, nezralé citrusy nebo stimulační látky - káva, alkohol, čokoláda, pálivé koření, kysané a nakládané potraviny.

Mezi projevy patří bolest, nechutenství, pálení žáhy, pocit kyselosti krátce po jídle, žaludeční nebo dvanácterníkové vředy.

Váta trávící potíže spojené s trávícím ohněm se projevuji:

Když zažíváte kolísavý hlad, kolísavý apetit, nepravidelně jíte či vynecháváte jídlo. Můžete mít také nerovnou hladinu cukru, chutě na sladké a slané, pocity nevolnosti, pocity bolesti či tlaku v žaludku nebo podbřišku, plynatost, nafouklé břicho, krkání, nepravidelné vyměšování, tendenci k zácpě, nebo přímo zácpu.

Složení: kardamon, fenykl, cejlonská skořice, citronová tráva

Země původu: ČR