ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Agni čaj Pitta-Kapha, 40g

130 Kč
Skladem

Námi ručně a s láskou namíchaný čaj pro podporu trávení a trávicího ohně. Doporučujeme každému s pomalým metabolismem a trávicími potížemi. Vytvořen přesně podle ověřených ayurvédských postupů.

 

Latinský název bylin a koření ve směsiCoriandrum sativum, Cuminum cyminum, Zingiber officinale, Cinnamomum verum

Sanskrt

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa:

Vírja:

Vipáka:

Dóša efekt:

Agni čaje

Ayurvédský čaj pro podporu trávení a trávícího ohně, který jsme namíchali ručně z těch nejlepších dostupných zdrojů. Vhodný k popíjení při pomalém metabolismu a když je hlavním signálem nepřítomnost hladu.

Pitta trávící potíže se projevují nebo souvisí:

Když jíte uspěchaně a nesoustředěně, když pojídáte velké porce, aniž se dostaví pocit uspokojení. Trávení může být lehce narušené také potravinami, které tvoří kyselost – papriky, rajčata, špenát, nezralé citrusy nebo stimulační látky-káva, alkohol, čokoláda, pálivé koření, kysané a nakládané potraviny. 

Projevy, při kterých doporučujeme Pitta čaj je bolest, nechutenství, pálení žáhy, pocit kyselosti krátce po jídle, žaludeční nebo dvanácterníkové vředy.

Kapha trávící potíže se projevují:

Pokud pozorujete, že jídlo trávíme pomalu. Máte malou kapacitu pro energeticky těžká jídla, jako jsou sladké a mléčné výrobky. Zažíváte pocity těžkosti, pocity zahlenění, těžkost a únavu po jídle. Pozorujete časné jezení pozdě večer, někdy i v noci – výsledkem je hromadění tuku.

Složení: koriandr, římský kmín, zázvor, cejlonská skořice

Země původu: ČR