E-shop pro Vás právě plníme. Pokud něco nemůžete najít, napište nám na náš email: ayurvedamanufaktura@email.cz a společně zjistíme, zda Vám produkt můžeme připravit.

Španělské fíky Pajareros,150g

Neohodnoceno

Španělské fíky Pajareros, bez přidaného cukru

Ficus carica

Množství: 150 g

Země původu: Španělsko- Andalusie

 


  • Skladem
135 Kč
Kategorie: Sušené ovoce
 

Nesířená, nekonzervovaná sušená plodenství fíkovníku smokvoně jsou poprášená rýžovou moukou

Skladování: pro zachování vysoké kvality (a především nevysušenosti) skladujte fíky v uzavřeném sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený. 

Oproti běžným, například tureckým fíkům, se fíky odrůdy Pajareros vyznačují tenkou slupkou a vyšší sladkostí. Jsou krásně měkké, můžete je jíst samotně jako lahodnou svačinku nebo přidat do kaší. Fíky jsou velmi bohaté na vlákninu, kterou vždy ocení naše trávení, jsou také dobrým zdrojem manganu a vápníku.

Rozlišujeme dva základní druhy fíků – tmavě purpurové, tzv. misionářské fíky, a tzv. zlaté fíky, do kterých patří i fíky Pajareros. Zajímavostí je, že na fíkovníku nikdy neuvidíte žádné květy – uvidíte je až poté, co rozkrojíte nezralý fík. Ve zralém fíku naleznete ona krásně křupavá semínka, kterým právě daly vzniknout stovky drobných květů uvnitř tohoto ovoce.

Nutriční hodnoty na 100g: 102kcal/427kJ, Bílkoviny 1,1g, Sacharidy 25,4g (z toho cukry 18,2g), Vláknina 9,2g, Tuky 0,2g, Sodík 4,9mg, Železo 51mg, Draslík 240mg, Vápník 55mg, Vitamin C 0,26mg.