ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Kokosové mléko sušené, 150g, Srí Lanka

155 Kč
Skladem

Kokosové mléko sušené, bez éček

Cocos nucifera

Země původu: Srí Lanka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: extrakt z kokosové dužiny, maltodextrin

Skladování: pro zachování vysoké kvality mléka jej uchovávejte v  sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený, je vhodné jej navíc umístit do uzavřené sklenice (čím menší, tím lepší), aby nenasával vlhkost.

Výživové hodnoty na 100g: energetická hodnota 2761kJ/660kcal, tuky 55g (z toho nasycené 50g), sacharidy 25g (z toho cukry 9g), bílkoviny 5g, sůl 0.025g

Něco málo o našem kokosové mléku :-)

Kokosové mléko netřeba představovat, avšak klasická balení kokosového mléka jsou hrubě neekologická, ať už jde o plechovky nebo krabice - v takové formě se transportuje a skladuje cca 80% čisté vody, přičemž chuťový rozdíl u sušeného kokosového mléka je malý. Sušené mléko je velmi praktické, protože nevyhazujete zbytky zkaženého mléka z lednice - použijete přesně tolik, co potřebujete. Dávkujte jej do vody libovolně - vyšší množství prášku dává spíše kokosovou smetanu, menším množstvím získáte klasické kokosové mléko. 
Do sušeného kokosového mléka se přidávají různé látky (škrob, mléčné bílkoviny aj.), protože čisté tvoří hmotu, v níž se odděluje tuk od ostatního materiálu a navíc se s ním obtížně pracuje (je to spíš pasta). V našem sušeném kokosovém mléce je sladový cukr maltodextrin, díky kterému je více méně sypké - je tedy vhodné pro vegetariány a vegany. 

Rádi ho používáme do snídaňových kaší, do dálů, kari omáček, můžete ho také vyzkoušet s naší směsí ZLATÉ MLÉKO.