ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Esenciální olej Citronová kůra, 10 ml

170 Kč
Skladem

100% čistý, neředěný, prvotřídní esenciální olej kůry citronu

Země původu: Itálie

Množství: 10 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití: Aromaterapie, pro použití přímo na pleť tento olej řeďte 1:50 s rostlinným olejem, např. kokosovým. Nejprve vyzkoušejte malé množství pro případ alergie.

Upozornění: Hořlavina! Používejte v bezpečné vzdálenosti od horkých předmětů či ohně, jen v aromalampách a difusérech. Chraňte oči. Uchovávejte v chladu mimo dosah dětí. Při náhlém požití, zasažení očí nebo sliznic zasažené místo důkladně oplachujte vodou a ihned vyhledejte lékaře.

Hlavními aromatickými složkami citronového esenciálního oleje jsou limonen (cca 40%), b-pinen (cca 25%), a-terpineol, nerolidol, farnesol a minimálně 20 dalších aromatických látek. Tyto látky najdete ve spoustě rostlin, např. v meduňce, eukalyptu a samozřejmě v pomeranči a limetce. Na citronovém esenciálním oleji byly prováděny studie mírnění nevolnosti, podpory trávení, udržování zdravé pleti, detoxikace a ústní hygieny. Látky limonen a b-pinen jsou známé svými antimikrobiálními účinky. Olej také maskuje pachy, proto se tak často přidává do čistících prostředků. Citronový olej zbožňujeme - používáme jej do aromalampy, koupele, vlastních čistících prostředků, prádla, nápojů, jídel, do postele - anebo do postele ;)

Při nižším ředění může olej po vystavení slunci či UV záření dráždit pokožku, protože citronový esenciální olej lisovaný za studena obsahuje látky, které se vlivem UV záření mění na dráždivé.

 

Složení: limonen (cca 40%), b-pinen (cca 25%), a-terpineol, nerolidol, farnesol aj.

 

Země původu: Itálie, vyrobeno lisováním za studena

Náš vlastní dovoz: ano

Latinský název: Citrus sinensis

 

Skladování: lahvičku uchovávejte v našem sáčku při pokojové teplotě mimo sluneční záření.