ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Anti-zmrzka, 5 g

110 Kč
Skladem

Naše vlastní speciální ayurvédská směs koření pro dny, kdy si chcete dát zmrzlinu. Zmrzlina z pohledu ayurvédy neprospívá našemu tělu kvůli ochlazení. Možná jste to někdy pocítili i na trávení. Anti-zmrzka má za úkol minimalizovat negativa této studené dobroty. Směs obsahuje kardamom, bio listy růže stolisté, cejlonskou skořici a amchor-prášek z manga.

 

Latinské názvy koření ve směsi: Elettaria, Rosa, Cinnamomum verum, Mangifera indica

Detailní informace

Detailní popis produktu

V letních dnech máme často chuť ochlazovat se studenými nápoji s ledem, zmrzlinou, nebo na sebe nechat proudit klimatizaci. Může to být příjemné, ale z pohledu ayurvédy přílišné ochlazování našemu tělu neprospívá. Termoregulační systém lidského těla automaticky zapne ohřívání, když něco studeného přijde do těla. Například po zmrzlině je obvyklé cítit v žaludku těžkost a chlad. Možná jste si i všimli, že se po zmrzlině cítíte zahlenění. 

Co tedy udělat, abychom si v létě mohli dopřát zmrzlinu a snížit negativní dopad na trávení? Použít vhodné koření! Proto jsme pro vás připravili speciální produkt Anti-zmrzka, vyrobený pečlivě dle vlastní receptury. Směs obsahuje Kardamom, který se v ayurvédě používá jako protilátka u mléčných výrobků, mangový prášek, používaný jako kompenzační přípravek s potravinami, které zvyšují Vátu a Kaphu, cejlonskou skořici snižující Vátu a Kaphu a růži stolistou, která má pozitivní vliv na trávení a vylučování.

Ayurvéda doporučuje dát si zmrzlinu  v menším množství (2-4 polévkové lžíce), ideálně před obědem nebo v první polovině odpoledne.

Můžete si ji posypat naší směsí, nebo si dát 1/4 lžičky před a 1/4 lžičky po konzumaci zmrzliny.

Vyzkoušejte a uvidíte, že si zmrzlinu více užijete, protože bude pro tělo stravitelnější a minimalizujete negativní dopady, které její konzumace přináší.

 

Kořenící směs Anti-zmrzka můžete použít také:

na výrobu Lassí (nápoj s jogurtem)

na ochucení tvarohu

na ovoce

do sladkých dezertů

do mléčných výrobků

Naše vlastní receptura, vyrobeno v ČR

Obsah: 5 g