ESHOP MOMENTÁLNĚ REDESIGNUJEME. POKUD BYSTE COKOLI NEMOHLI NAJÍT, NAPIŠTE NA AYURVEDAMANUFAKTURA@EMAIL.CZ A RÁDI VÁM POMŮŽEME

Bazalka, 15g, BIO

55 Kč
Skladem

Bazalka  je ayurvédská bylina s mimořádnými účinky na zklidnění, relaxaci a spánek. Pokud hledáte podporu nervového systému a psychiky, doporučujeme právě tuto přírodní cestu. Kromě toho je bazalka , v sanskrtu známá jako Surasa, vhodná i pro normální funkce dýchacího systému.

 

Latinský název: Ocimum basilicum

 

Sanskrt: Surasa

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa: sladká, pálivá, svíravá

Vírja: zahřívací

Vipáka: pálivá

Dóša efekt: VK-,P+

V ayurvédské medicíně je Bazalka  uznávaná pro mnohé pozitivní terapeutické účinky, ale známa byla už i antickým řeckým lékařům. Považuje se za oteplující a příjemně vonící bylinné koření. Dnes je tradiční součástí převážně italské kuchyně. Je známo, že má velmi pozitivní účinky na duševní a kognitivní činnost, zklidnění, relaxaci, spánek.

A co na bazalku říkají kuchaři?

Bazalka je koření, bez kterého si pesto na těstoviny dokážeme jen stěží představit. Dávno není střeženým tajemstvím italské kuchyně a používá se do různých omáček a zeleninových salátů. S plátky rajčat a mozzarellou je výborným předkrmem. Když bazalku smícháme s nastrouhanou citronovou kůrou, česnekem a hnědým máslem, vznikne nám velmi chutná letní kreace pro vmíchání do rizota.

TIP: Přidávejte až ke konci vaření, neboť bazalka vařením lehce ztrácí své aroma.

Země původu: EU