E-shop pro Vás právě plníme. Pokud něco nemůžete najít, napište nám na náš email: ayurvedamanufaktura@email.cz a společně zjistíme, zda Vám produkt můžeme připravit.

Krétská šalvěj, 20g

Neohodnoceno

Šalvěj keřovitá

Země původu: Řecko( Kréta)

Skladování: pro zachování vysoké kvality bylinky skladujte v našem vakuovém sáčku při pokojové teplotě, mimo sluneční záření. Sáček mějte dobře uzavřený.


  • Skladem
70 Kč
Kategorie: Koření jednodruhové
 

 

Nejsou řecké bylinky jako řecké bylinky, a proto je dovážíme pouze od námi prověřeného pěstitele z nádherného řeckého ostrova Kréta. Řecká šalvěj keřovitá je velmi blízce příbuzná šalvěji lékařské, má téměř identické medicinské použití, ale má bohatší aroma s květinově-pryskyřičnými tóny a stačí jí použít menší množství. Pozoruhodností šalvěje je, že její název pochází z latinského salvare, což znamená léčit. Přinejmenším v tradičních medicínách se na šalvěj nedá dopustit při léčbě bolesti v krku, proti bolestem žaludku, břicha a hlavy. Jsou jí přisuzovány antioxidační a antimikrobiální účinky a je součástí mnoha různých léčivých mastí či kloktadel.

Staří Řekové šalvěj používali ke konzervaci masa, v pozdějších dobách si šalvěj oblíbily mnohé evropské kuchyně, například italská, balkánská či britská. Dobře si rozumí s rybami, vepřovým masem a cibulí.