E-shop pro Vás právě plníme. Pokud něco nemůžete najít, napište nám na náš email: ayurvedamanufaktura@email.cz a společně zjistíme, zda Vám produkt můžeme připravit.

Adžvajan, 50g

Neohodnoceno

Adžvajan/ Celerová semínka

Latinský název: Apium graveolens

Sanskrt: Ajamoda

Země původu: Indie


  • Skladem
75 Kč
Kategorie: KOŘENÍ
 

Ayurvédské farmakologické vlastnosti

Rasa: ostrá

Vírja: zahřívací

Vipáka: pálivá

Dóša efekt: KV-, P+

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V knize Rostliny v ájurvédě od autorů David Frawley a Vasant Lad se uvádí:

"Adžvajan, celerová semínka, je silné zažívací, respirační a nervové stimulants. Jedinci, kteří trpí vysokou Vátou, nedostatečnou chutí k jídlu, střevními plyny a překrvení dutin, mohou užívat celer v podobě prášku v dávkování jeden až tři gramy třikrát denně před hlavními jídly. Celer také podporuje funkci ledvin a posiluje nervy. Jeho použití je podobné jako u mrkve obecné v západním bylinkářství.

Adžvajan je vysoce účinná látka snižující překrvení jak pro dýchací, tak zažívací trakt. Pročišťuje hluboce usazenou ámu, odstraňuje překážky v metabolismu a oživuje stagnující metabolické funkce. Ulevuje od křečí ve střevech a vitalizuje pránu, samánu( vátou řízené trávení) a udánu( vátou ovládanou řeč, úsilí a nadšení). Adžvajan jako takový pomáhá zlepšit nádech a katalyzuje energie duše."